• Koszyk: (pusty)

Kategorie

ACNEX Zel punktowy do skory tradzikowej

ACNEX Zel punktowy do skory tradzikowej

$6.40
Waga: 15g

Opis produktu

 ACNEX

ŻEL PUNKTOWY

 DO SKÓRY TRĄDZIKOWEJ

Bakterie Propionobacterium Acne występują na skórze większości ludzi, jednak u osób zmagających się z trądzikiem, we wnętrzu mieszków włosowych jest ich zdecydowanie za dużo. Poprzez rozkład sebum wywierają działanie drażniące na sąsiednie komórki, a także produkcją toksyny i enzymy nasilające procesy zapalne.

Żel punktowy Acnex™ zawiera olejek z drzewa herbacianego, który jest najsilniejszym naturalnym antyseptykiem – czyli środkiem odkażającym. Dzięki odpowiedniemu stężeniu
i zdolności do penetracji w głąb mieszka włosowego skutecznie usuwa Propionobacterium Acne. Co więcej olejek ten wykazuje również działanie przeciwzapalne zmniejszając rozmiar i łagodząc zaczerwienienie charakterystycznych wyprysków

Acnex™ żel punktowy
Żel przeznaczony jest do codziennej pielęgnacji cery zanieczyszczonej z tendencją do powstawania niedoskonałości o charakterze zaskórników.

Naturalne substancje aktywne obecne w preparacie, w tym oryginalny australijski olejek z drzewa herbacianego i bisabolol, hamują rozwój drobnoustrojów biorących udział w powstawaniu trądziku oraz zmniejszają proces zapalny ułatwiając gojenie się zmian. Dzięki zdolności do szybkiego działania w obrębie wyprysków, żel Acnex™ to pierwsza pomoc dla skóry z już widocznymi zmianami.

Substancje aktywne:
Olejek z drzewa herbacianego dobrzerozpuszcza się w naturalnych lipidach naskórka, dzięki czemu dociera w głąb skóry i zmniejsza wydzielanie sebum. Co więcej olejek wykazuje silne działanie przeciwzapalne. Skuteczność olejku z drzewa herbacianego w kuracji trądziku została potwierdzona badaniami naukowymi. Jego aktywność oceniono nawet wyżej niż powszechnie stosowanego nadtlenku benzoilu.

Bisabolol jest głównym składnikiem czynnym wyciągu z rumianku. Poza aktywnością przeciwbakteryjną i przeciwzapalną działa kojąco w obrębie zmian trądzikowych oraz ułatwia ich gojenie zmniejszając ryzyko powstawania blizn.

Galeria produktu

PayPal