• Koszyk: (pusty)

Kategorie

DOPPELHERZ AKTIV NA OCZY TOTAL Z DHA I LUTEINA /Luteina odzywia plamke zolta,DHA chroni struktury siatkowki // 30 kaps

DOPPELHERZ AKTIV NA OCZY TOTAL Z DHA I LUTEINA /Luteina odzywia plamke zolta,DHA chroni struktury siatkowki // 30 kaps

$19.50
Sztuki: 30 kapsulek

Opis produktu

Zastosowanie
DOPPELHERZ AKTIV na oczy total z DHA i luteiną - preparat zawiera pełny zestaw składników odżywiających i chroniących: fotoreceptory siatkówki, soczewkę oka, nerwy wzrokowe, naczynia włosowate.

 

Uzupełnianie diety w kwasy omega-3, luteinę z zeaksantyną i antyoksydanty jest zalecane dla osób odczuwających zmęczenie oczu, noszących soczewki kontaktowe, przebywających w suchych pomieszczeniach, palących papierosy, stosujących niezrównoważoną dietę, żyjących w stresie i osób starszych.

 

Działanie
Preparat zawiera zestaw składników, które odżywiają oczy i wspomagają ich naturalne mechanizmy obronne:

 

najwyższą dawkę kwasów omega–3: DHA+EPA (320 mg)*

 

zwiększoną dawkę luteiny krystalicznej i zeaksantyny (razem 13 mg)

 

witaminy i składniki mineralne o korzystnym wpływie ochronnym na komórki oka.

 

DHA to najcenniejszy z kwasów omega-3 ; w największej koncentracji występuje w mózgu i oku. W receptorach siatkówki oka jest jednym z ważniejszych elementów budulcowych błon fotoreceptorów. Obecność DHA w błonach komórek receptorowych jest warunkiem prawidłowego przebiegu procesów widzenia, a jednocześnie chroni te komórki przed uszkodzeniami. DHA odpowiada za przekazywanie impulsów miedzy komórkami nerwowymi (poprzez neuromediatory) i ochronę komórek przed apoptozą (zaprogramowaną śmiercią). Kwasy EPA występują naturalnie w oleju rybim razem z DHA i są w wątrobie przekształcane do DHA.

 

Luteina i zeaksantyna są naturalnymi barwnikami występującymi w plamce żółtej oka, najbardziej wrażliwym miejscu siatkówki. Pełnią funkcję filtra chroniącego siatkówkę przed szkodliwym promieniowaniem UV, co pozwala na zachowanie pełnej sprawności aparatu wzroku. Luteina i zeaksantyna gromadzą się również w soczewce oka, chroniąc ją przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników, szczególnie nasilonym po 40 roku życia.

 

Witamina A jest niezbędna dla widzenia przy słabym oświetleniu. Razem z witaminą B2 wpływa na utrzymanie prawidłowego wzroku. Cynk, selen, miedź oraz witaminy C i E należą do silnych przeciwutleniaczy; chronią siatkówkę i soczewkę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

 

Sposób użycia
1 kapsułkę dziennie po posiłku.

Galeria produktu

PayPal