Ostatnio przeglądane

DOPPELHERZ AKTIV NA STAWY Glukozamina+chondroityna // Wspomaga stawy osob z nadwaga,starszych,uprawiajacych sport //30kaps Zobacz większe

DOPPELHERZ AKTIV NA STAWY Glukozamina+chondroityna // Wspomaga stawy osob z nadwaga,starszych,uprawiajacych sport //30kaps

Nowy produkt

$17.90

Więcej informacji

Doppelherz aktiv Na stawy - 30kapsułek

Glukozamina z chondroityną:

- regeneruje i wzmacnia chrząstkę stawową
- zwiększa sprawność ruchową.

1 kapsułka zawiera:
750 mg glukozaminy i 100 mg chondroityny z chrząstki rekina.

Glukozamina i chondroityna są zalecane przy:

przeciążeniu stawów (nadwaga, sport, intensywna praca)

urazach stawów i ścięgien

ograniczonej ruchomości stawów

braku aktywności ruchowej (np. siedząca praca)

menopauzie i w starszym wieku.


Glukozamina i chondroityna ( aminocukry ) to składniki budulcowe tkanki chrzęstnej, wchodzące w skład chrząstki stawowej, więzadeł i mazi stawowej. Ich obecność jest niezbędna do syntezy proteoglikanów, które odpowiadają za sprężystości i wytrzymałość chrząstki stawowej. W stanach przeciążenia stawów i w miarę starzenia się organizmu dochodzi do zmniejszenia syntezy aminocukrów, co wpływa na osłabienie chrząstki stawowej i zmniejszenie ilości mazi stawowej.

Glukozamina i chondroityna działają potrójnie:
- pobudzają syntezę składników chrząstki stawowej (proteoglikanów)
- dostarczają substancji budulcowych (odżywczych)
- stymulują produkcję mazi stawowej.

W wyniku tych procesów glukozamina i chondroityna regenerują chrząstkę stawową oraz chronią przed dalszymi jej uszkodzeniami. Ważnym elementem działania glukozaminy i chondroityny jest pobudzanie produkcji mazi stawowej. Odpowiednia ilość mazi stawowej zapewnia prawidłowe smarowanie stawów, co sprzyja prowadzeniu normalnego, aktywnego trybu życia.

Substancje te hamują procesy degradacji chrząstki, usprawniają funkcjonowanie stawów i zwiększają ich ruchomość. Wykazano w badaniach, że podawanie 1500 mg glukozaminy dziennie przyczynia się do zahamowania zwężania się szpary stawowej i poprawy ruchomości stawów. Uzyskany efekt poprawy ruchomości stawów cechuje się na ogół znaczną trwałością (nawet do 3 mies. po zaprzestaniu stosowania glukozaminy).

Chrząstkę stawową tworzy sieć włókien kolagenowych i innych substancji odpornych na ogromne obciążenia, do których dochodzi podczas ruchu. W przypadku zaburzenia równowagi między naturalnym rozpadem elementów tkanki chrzęstnej a jej odbudową może dochodzić do niepełnej ruchomości stawów. Niezależnie od przyczyn ubytków glukozamina z chondroityną sprzyjają odbudowie tkanki chrzęstnej i poprzez to umożliwiają zachowanie pełnej sprawności ruchowej.
Glukozamina jest bardzo dobrze wchłaniana w przewodzie pokarmowym i dalej aktywnie wychwytywana przez tkankę chrzęstną. Główne miejsca działania to: staw kolanowy, staw łokciowy, staw biodrowy oraz chrząstki międzykręgowe.

Skład:

1 kapsułka zawiera:
substancje aktywne: siarczan glukozaminy i siarczan chondroityny (z chrząstki rybiej - rekina); substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu i stearynian magnezu; składniki otoczki: żelatyna, dwutlenek tytanu (barwnik).

Wartość energetyczna 1 kapsułki: 0,4 kcal /1,7kJ.
Masa 1 kaps.: 1,23 g

Dzienna porcja (2 kapsułki) zawiera:
Siarczan glukozaminy 1500 mg
Siarczan chondroityny 200 mg

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość (uczulenie) na jakikolwiek składnik preparatu. Nie stosować w okresie ciąży lub karmienia piersią.
Sposób użycia:
Zażywać 1 kapsułkę dwa razy dziennie podczas posiłku lub zaraz po posiłku, popijając odpowiednią ilością płynu. Nie zaleca się stosowania na czczo.
Stosować przez okres co najmniej 2 miesięcy. Po miesięcznej przerwie zastosować ponownie.