Ostatnio przeglądane

Nowy OSTROPEST PLAMISTY MIELONY Zobacz większe

OSTROPEST PLAMISTY MIELONY

Nowy produkt

$8.80

Więcej informacji

Ostropest plamisty jest jedną z roślin z rodziny astrowatych. Od wielu lat i pokoleń jest wykorzystywany w charakterze leku wspomagającego pracę wątroby i pęcherzyka żółciowego. Wykazuje się działaniem przeciwzapalnym, stymuluje regenerację komórek wątroby a także usuwa z organizmu szkodliwe toksyny. Co więcej, jego działanie jest na tyle bezpieczne, ze spokojnie mogą z niego korzystać nawet kobiety w ciąży. Obecnie w sklepach dostępne są wyciągi, preparaty oraz tabletki zawierające ekstrakt z ostropestu. 

Kiedy powinniśmy rozpocząć jego stosowanie?

  • przy wszelakich chorobach związanych z wątrobą – stłuszczenie tego organu, marskość, niewydolność (ostropest jest zatem szczególnie zalecany osobom walczącym z chorobą alkoholową). Już po krótkim czasie stosowania odczuwamy wyraźną różnicę, wątroba boli zdecydowanie mniej i poprawia się nasze samopoczucie.
  • kolce żółciowej oraz kamicy pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, a także przy samej żółtaczce
  • w przypadku zagrożenia chorobą nowotworową
  • jeżeli tworzą ci się częste, duże siniaki, przebarwienia oraz wybroczyny
  • problemy z wątrobą spowodowane alkoholem
  • Ostropest plamisty często sugeruje się jako wspomaganie leczenia alkoholowego zapalenia wątroby i marskości wątroby. Większość badań pokazuje, ostropest poprawia pracę wątroby i zwiększa przeżywalność u osób z marskością wątroby lub przewlekłym zapaleniem wątroby. Ale problemy w metodologii badań takie jak mała liczba uczestników i różnice w dawkowaniu i czasie trwania terapii sprawiają, że trudno wyciągać miarodajne wnioski.
  • Wirusowe zapalenie wątroby
  • Ostropest plamisty jest szeroko stosowany w leczeniu wirusowego zapalenia wątroby (zwłaszcza zapalenia wątroby typu C). Niektóre osoby odczuwają znaczącą poprawę funkcji wątroby przy jednoczesnym braku poprawy u innych. W badaniu z udziałem 16 pacjentów, którzy nie reagują na leczenie interferonem i rybawiryną, ostropest znacznie zmniejszył objawy wirusowego zapalenia wątroby typu C. U 7 badanych populacja wirusów spadła do poziomu niewykrywalnego po 14 dniach leczenia.