Ostatnio przeglądane

GAVISCON o smaku miety TAB // zgaga, refluks, odbijanie // 16 tabletek do rozgryzania i zucia Zobacz większe

GAVISCON o smaku miety TAB // zgaga, refluks, odbijanie // 16 tabletek do rozgryzania i zucia

Nowy produkt

$9.90

Więcej informacji

GAVISCON tabletki do rozgryzania i żucia

16 sztuk

Gaviscon powoduje wytworzenie "tratwy" (gruba warstwa) na powierzchni zawartości żołądka, wkrótce po kontakcie z kwasem solnym w żołądku. Tratwa działa jak silna fizyczna bariera, pomagając w utrzymaniu składników treści żołądkowej w obrębie żołądka, gdzie działają fizjologicznie, zapobiegając ich cofaniu się do przełyku, gdzie wywierają szkodliwy wpływ.

Wskazania

Leczenie objawów refluksu żołądkowo-przełykowego, takich jak odbijanie, zgaga i niestrawność (związana z refluksem), na przykład po posiłkach lub w czasie ciąży lub u pacjentów z objawami związanymi z refluksowym zapaleniem przełyku.

Przeciwwskazania

Ten produkt leczniczy jest przeciwwskazany u pacjentów ze znaną lub podejrzewaną nadwrażliwością na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą.

Ciąża

Bezpieczne stosowanie

Kobiety w ciąży są zwykle ostrożne w stosowaniu leków, jednak nie musisz cierpieć na objawy zgagi lub niestrawności wybierając odpowiedni preparat - np. Gaviscon.

Wszystkie preparaty Gaviscon można stosować w ciąży. Preparaty Gaviscon zawierają alginian sodu. Alginiany powodują wytworzenie grubej warstwy na powierzchni zawartości żołądka, która zapobiega cofaniu się kwasu do przełyku; substancje te nie przenikają do krążenia. Substancje czynne zawarte w produktach GAVISCON reagują z kwasem solnym zawartym w żołądku, tworząc warstwę żelu kwasu alginowego, która unosi się na powierzchni żołądka w mechaniczny sposób utrudniając zarzucanie treści żołądkowej do przełyku.

Skład

Lek zawiera następujące substancje aktywne:

Alginian sodu

Wodorowęglan sodu

Węglan wapnia

Gaviscon o smaku mięty TAB, Natrii alginas + Natrii hydrogenocarbonas + Calcii carbonas, (250 mg + 133,5 mg + 80 mg),