Ostatnio przeglądane

IBUPROFEN TEVA 200mg // bole glowy, zebow, menstruacyjne // lek przeciwgoraczkowy, przeciwzapalny // 10 tabletek powlekanych Zobacz większe

IBUPROFEN TEVA 200mg // bole glowy, zebow, menstruacyjne // lek przeciwgoraczkowy, przeciwzapalny // 10 tabletek powlekanych

Nowy produkt

$5.50

Więcej informacji

WSKAZANIA
IBUPROFEN TEVA 200 mg 10 tabletek
Ibuprofen Teva to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy (niesteroidowy lek przeciwzapalny).

Wskazania do stosowania leku Ibuprofen Teva
Ibuprofen Teva zalecany jest u dzieci o masie ciała od 20 kg (6 lat i starszych), młodzieży i dorosłych w krótkotrwałym leczeniu objawów:
bólów łagodnych do umiarkowanych takich jak ból głowy, zęba, bóle menstruacyjne;
ostrych migrenowych bólów głowy z aurą lub bez aury; gorączki.
DZIAŁANIE
Pomaga w zwalczaniu objawów bólu głowy, zęba, menstruacyjnych i ostrych bólów migrenowych. Szerokie spektrum działania leku, w tym także działanie przeciwzapalne i przeciwgorączkowe sprawia, że jest potrzebny w każdej apteczce.
SPOSÓB UŻYCIA
  • 20 kg do 29 kg (dzieci: 6 do 9 lat) 200 mg ibuprofenu (jedna tabletka powlekana o mocy 200 mg ) max 3 tabletki/24h
  • 30 kg do 39 kg (dzieci: 10 do 11 lat) 200 mg ibuprofenu (jedna tabletka powlekana o mocy 200 mg) max 4 tabletki/24h
  • ≥ 40 kg (młodzież od 12 lat oraz dorośli) 200 - 400 mg ibuprofenu (jedna lub dwie tabletki powlekane o mocy 200 mg ) max 6 tabletek/24h
WAŻNE
Nie stosować:
jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na ibuprofen lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku
gdy u pacjenta występowały duszność, astma, katar, obrzęk lub pokrzywka po zażyciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ);
występowały przypadku niesprecyzowanego zaburzenia tworzenia krwi;
jeśli u pacjenta występują bądź występowały nawracające wrzody przewodu pokarmowego/krwawienia (co najmniej 2 różne epizody rozpoznanych owrzodzeń lub krwawień);
gdy u pacjenta występowały w przeszłości krwawienia w obrębie przewodu pokarmowego bądź perforacja wrzodów w związku z leczeniem NLPZ;
w przypadku krwawienia z naczyń mózgowych lub innego czynnego krwawienia
w przypadku gdy u pacjenta występowały ciężkie zaburzenia czynności wątroby lub nerek;
gdy u pacjenta występowała ciężka niewydolność serca;
w przypadku silnego odwodnienia (spowodowanego wymiotami, biegunką lub niedostateczną podażą płynów);
w ostatnim trymestrze ciąży;
u dzieci o masie ciała poniżej 20 kg lub w wieku poniżej 6 lat, ponieważ dawka leku jest nieodpowiednia ze względu na większą zawartość substancji czynnej.
SKŁAD
Co zawiera lek Ibuprofen Teva

  • Substancją czynną leku jest ibuprofen (ibuprofen DL-lizyny).
Każda tabletka powlekana zawiera 200 mg ibuprofenu, co odpowiada 342 mg ibuprofenu z lizyną.
  • Pozostałe składniki to:
Rdzeń
Celuloza mikrokrystaliczna
Kroskarmeloza sodowa
Krzemionka koloidalna bezwodna
Talk
Magnezu stearynian
Otoczka
Hypromeloza 6 mPa
Makrogol 6000
Glicerol 85 %
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania, dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.