Ostatnio przeglądane

DIP Rilif Zel // lek przeciwbolowy, przeciwzapalny // Ibuprofen + Mentholum // 50g // zmniejsza obrzek i bole miesniowo-stawowe Zobacz większe

DIP Rilif Zel // lek przeciwbolowy, przeciwzapalny // Ibuprofen + Mentholum // 50g // zmniejsza obrzek i bole miesniowo-stawowe

Nowy produkt

$16.50

Więcej informacji

Działanie:
Preparat do stosowania miejscowego. Ibuprofen należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (pochodna kwasu propionowego) o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Hamuje aktywność cyklooksygenazy prostaglandynowej (hamowanie syntezy eikozanoidów, zmniejszanie zawartości kwasu arachidonowego w granulocytach). Zastosowany miejscowo łagodzi ból, zmniejsza obrzęk i odczyn zapalny. Podany na skórę osiąga we krwi stężenie wynoszące około 5% wartości osiąganych po podaniu tej samej dawki doustnie, natomiast w tkankach chorobowo zmienionych w miejscu zastosowania osiąga stężenie terapeutyczne. Mentol działa miejscowo znieczulająco, a także powoduje miejscowe przekrwienie tkanek. Skojarzone działanie obu składników powoduje szybki efekt przeciwbólowy i przeciwzapalny po naniesieniu preparatu, który utrzymuje się przez kilka godzin.

Wskazania:
Bóle reumatyczne m.in. w reumatoidalnym zapaleniu stawów (RZS)
Bóle stawów spowodowane zmianami zapalnymi i zwyrodnieniowymi, m.in. bóle zwyrodnieniowe i choroby zwyrodnieniowe stawów
Bóle pleców, często powiązane z naciskiem uszkodzonych krążków międzykręgowych na sąsiadujące nerwy. Uciskowi towarzyszy duże, bolesne napięcie mięśni pleców
Lumbago (postrzał)
Bóle mięśniowe
Bóle w tkance włóknistej, ścięgnach i więzadłach
Bóle i obrzęk wskutek uszkodzeń powysiłkowych
Urazy stawów z naderwaniem więzadeł (skręcenia stawów)
Kontuzje sportowe

Dawkowanie i sposób użycia
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat:
Cienką warstwę żelu nałożyć na bolące miejsce i delikatnie wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jednorazowo należy stosować od 1 do 4 cm żelu.
Czynność powtarzać nie częściej niż 3 razy na dobę, zachowując co najmniej czterogodzinną przerwę. Nie należy stosować dawki większej niż zalecana.